O NAS

Sport, kultura, olimpizm, konkursy literacko – plastyczne i festiwale piosenki to podstawowa działalność Klubu 2012 i Olimpijczyka w Wyszkowie. W taki sposób, prezes Andrzej Rębowski promuje Igrzyska Nadwiślańskie w Warszawie. W roku 1992 został powołany na to stanowisko przez prezesa Towarzystwa Olimpijczyków Polskich w Warszawie, znakomitego szermierza mec Ryszarda Parulskiego.

W swojej pracy znajduje oparcie we władzach miejskich, powiatowych oraz urzędach i instytucjach różnych szczebli. Ma silne wsparcie rodziny, przyjaciół i wolontariatu.

Swoją działalność ukierunkował na wychowanie w oparciu o humanitarne wartości wynikające nie z mody, ale z tradycji. Stąd w działalności Klubu 2012 i Olimpijczyka jest miejsce na spotkania z gwiazdami polskiego sportu, którzy goszczą w Wyszkowie i spotykają się z dziećmi i młodzieżą.

W corocznych ogólnopolskich turniejach koszykówki i w biegach ulicznych występują najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych, którzy zanim przystąpią do rywalizacji sportowej, najpierw przeżywają prawdziwą ceremonię olimpijską.

Poprzez ogólnopolskie konkursy literacko – plastyczne uczniowie śledzą rozwój olimpizmu, fair play i sukcesy polskiego sportu.

W ogólnopolskich festiwalach piosenki, które odbywają się pod hasłem „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” młodzi piosenkarze śpiewają niezapomniane przeboje z lat 60 i 70.

I tak, wraz z piosenką, sportem i olimpizmem płyną wartości, które wychowują, uczą i bawią. Jak zapewnia prezes Andrzej Rębowski, taka jest i pozostanie działalność Klubu. Cieszy się ona bowiem uznaniem nie tylko lokalnego środowiska.

Zaproszenie do współpracy

Szanowni Państwo

Przyjmuję zlecenia organizacji i prowadzenia imprez kulturalnych i sportowych na terenie całego kraju.

Zapraszam do fundowania nagród i sponsoringu Ogólnopolskich Festiwali Piosenki lat 60 i 70 pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”.

W celu ustalenia szczegółów współpracy zachęcam do osobistego kontaktu.

Prezes Klubu 2012 w Wyszkowie
Andrzej Rębowski

„Wychowanie poprzez sport”
Andrzej Rębowski
Artykuł opublikowany w tygodniku Myśl Polska Nr 3 (1507), 3 czerwca 2001 r.