Festiwal 2021

ROK 2021

XXVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60 i 70 pt.
Powróćmy do piękna w słowie i muzyce

pod patronatem
Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskego
Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotra Glińskiego
Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka
Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika
Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego
Prezesa Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP Ryszarda Poznakowskiego
Prezesa Polskiego Związku Koszykówki Radosława Piesiewicza
Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryka Olszewskiego
Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryka Szczepańskiego
Starosty Powiatu Wyszkowskiego Jerzego Żukowskiego
Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego


Partnerzy Festiwalu:
Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Organizator:
Prezes Klubu 2012 w Wyszkowie przy Towarzystwie Olimpijczyków Polskich Andrzej Rębowski

Współorganizator:
Dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” Mariusz Kowalski


Realizator dźwięku:
Roman Jastrzębski i Mariusz Kowalski


Kierownictwo artystyczne i jury Festiwalu:
Krzysztof Heering
Anna Jurksztowicz
Aleksander Nowacki
Ryszard Poznakowski – przewodniczący
Maria Szabłowska
Paweł Sztompke
oraz przedstawiciel organizatorów:
Lucyna Rębowska


Komisja Starosty Powiatu Wyszkowskiego
Anna Jurksztowicz
Ryszard Poznakowski – przewodniczący
Waldemar Sobczak
Aleksandra Szulc


Komisja Burmistrza Wyszkowa
Roman Jastrzębski
Mariusz Kowalski – przewodniczący
Małgorzata Wyszyńska


Jury komplementarne sportowe:

Kazimierz Czarnecki
Zygfryd Kuchta
Danuta Soćko
Ryszard Soćko – przewodniczący
Władysław Zieliński


Jury komplementarne organizatorów:
Andrzej Dańczyszyn – przewodniczący
Jolanta Dańczyszyn
Mateusz Mijal
Andrzej Rębowski


Nagroda Publiczności:
Mariola Nadaj – przewodnicząca
Artur Rębowski
Grzegorz Skolimowski


Prezenterzy Festiwalu:
Maria Szabłowska
Paweł Sztompke


Koncert laureatów:
Mateusz Mijal – Super Grand Prix 2020
Sandra Mika – Super Grand Prix 2018


Gwiazdy sportu i goście festiwalu:
Kazimierz Czarnecki – podnoszenie ciężarów, brązowy medalista igrzysk olimpijskich  i mistrzostw świata, rekordzista świata w rwaniu.
Zygfryd Kuchta – piłka ręczna, brązowy medalista igrzysk olimpijskich i czwarty na mistrzostwach świata.
Marek Lipiński – były dyrektor Programu I PR, b. vice prezes Zarządu PR, były dyrektor Informacyjnej Agencji Radiowej.
Danuta i Ryszard Soćko – trenerzy Kadry Olimpijskiej i narodowej kobiet i mężczyzn, założyciele ośrodka przygotowań olimpijskich w Siedlcach w podnoszeniu ciężarów.
Henryk Sozański – profesor, rektor AWF w Warszawie w latach 1996-2008. Sportowiec i trener lekkiej atletyki. Autor ponad 300 publikacji, w tym kilkunastu monografii i podręczników.
Władysław Zieliński – kajakarz, brązowy medalista olimpijski, mistrz i wicemistrz świata, czterokrotny medalista mistrzostw Europy.


NAGRODY


Super Grand Prix
Ali Al-Ani „Kołysanka dla okruszka”
Fundator nagrody:Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotr Gliński – 10000 złoraz Srebrny klucz wiolinowy na kamieniu AGAT


Grand Prix – Zespół SOULISH Jest taki samotny dom
Fundator nagrody:
Prezes Stowarzyszenia Autorów ZAiKS Janusz Fogler – 6000 zł


Grand Prix
Kwartet „WHAT”S UP Bossa nova do poduszki”
Fundator nagrody:
Prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP Ryszard Poznakowski – 1000 Euro


I Nagroda – Serafińska&BAUER SHOWW żółtych płomieniach liści
Fundator nagrody:
Fundator: Dyrektor Stowarzyszenia Autorów ZAiKS Krzysztof Lewandowski – 4000 zł


II Nagroda – Joanna Kotowicz „Co zrobimy z tą miłością”
Fundator nagrody:
Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski – 2000 zł


III Nagroda – Marcin Staszek „Biały krzyż”
Fundator nagrody:
Starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski – 1500 zł


IV Nagroda – Marcin Staszek „Biały krzyż”
Fundator nagrody:
Przewodniczący Sejmowej Komisji Finansów Henryk Kowalczyk – 1000 zł.


IV Nagroda –
Zespół PAPILOTKI „Kwiat jednej nocy”
Fundator nagrody:
Przewodniczący Rady Powiatu Wyszkowskiego Waldemar Sobczak – 1000 zł


IV Nagroda – Zespół SOULISH Jest taki samotny dom
Fundator nagrody:
Przewodnicząca Rady Miasta Wyszkowa Elżbieta Piórkowska – 1000 zł


V NagrodaAlicja Kowalska i Ali Al-Ani„Jej portret”
Fundator nagrody:
Europoseł Jarosław Kalinowski – 800 zł


VI Nagroda Wiktoria Kukwa „Wariatka tańczy”
Fundator nagrody:
Przewodniczący Komisji Promocji i Kultury  Rady Miasta Wyszkowa Wojciech Rojek – 500 zł


VI Nagroda Agata Jędrzejewska „Dwa serduszka”
Fundator nagrody:
Naczelnik Wydziału Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miasta Wyszkowa Edyta Wittich – 500 zł


VI Nagroda
Zespół PAPILOTKI „Kwiat jednej nocy”
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski – 500 zł


VI Nagroda Joanna Kotowicz„Co zrobimy z tą miłością”
Fundator nagrody:  
Wójt Gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski – 500 zł


VI Nagroda
Inez Czajkowska„Grande Valse brillante”
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Rząśnik Paweł Kołodziejski – 500 zł


VI Nagroda
Kinga Rutkowska„Dziwny jest ten świat”
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Zabrodzie Krzysztof Jezierski – 500 zł


VI NagrodaAlicja Kowalska „Kto wymyślił naszą miłość”
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Obryte Sebastian Mroczkowski – 500 zł


VI NagrodaAgata Jędrzejewska „Dwa serduszka”
Fundator nagrody:
Wójt Gminy Dąbrówka Radosław Korzeniewski – 500 zł



Wyróżnienia przyznawane przez jury komplementarne/sportowe (nagrody rzeczowe):



WyróżnienieKatarzyna Nowak „Wspomnienie”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki


WyróżnienieKinga Rutkowska„Dziwny jest ten świat”
Fundator wyróżnienia:
Przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki


Wyróżnienie – Maksymiliana Stalec „Nie dokazuj
Fundator wyróżnienia:
Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański


Wyróżnienie Ida Szebla „Do widzenia Teddy”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Związku Koszykówki Radosław Piesiewicz


Wyróżnienie – Zespół PAPILOTKI „Kwiat jednej nocy”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski

Wyróżnienia przyznawane przez jury organizatorów
(nagrody rzeczowe):


Wyróżnienie – Alicja Kowalska i Ali Al-Ani „Jej portret”
Fundator wyróżnienia:
Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek


Wyróżnienie
Ida Szebla „Do widzenia Teddy”
Fundator wyróżnienia:
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik


Wyróżnienie
Maksymiliana Stalec „Nie dokazuj”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Zakładu Fotograficznego Agfa StarPrint w Wyszkowie Bogusław Babis


Wyróżnienie
Inez Czajkowska „Grande Valse brillante”
Fundator wyróżnienia:
Właściciel Carolina Car Company Jan Majdecki


WyróżnienieZespół SOULISH Jest taki samotny dom
Fundator wyróżnienia:
Właściciel ZITCOM – sklep i serwis komputerowy w Wyszkowie Pawł Kuchta


WyróżnienieZespół PAPILOTKI „Kwiat jednej nocy”
Fundator wyróżnienia:
Prezes Klubu „2012” w Wyszkowie Andrzej Rębowski

Nagroda Publiczności – Ali Al-Ani  „Kołysanka dla okruszka”
Nagroda rzeczowa


więcej fotografii :


jurorzy


wykonawcy


finał