Festiwal 2019

XXVI Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60 i 70 pt.

Powróćmy do piękna w słowie i muzyce

pod patronatem

Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskego
Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika
Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego
Prezesa Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno Muzycznych SAWP Ryszarda Poznakowskiego
Starosty Powiatu Wyszkowskiego Jerzego Żukowskiego
Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego

Organizator:

Prezes Klubu 2012 w Wyszkowie Andrzej Rębowski

Współorganizator:

Dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” Mariusz Kowalski

Realizator dźwięku:

Roman Jastrzębski i Mariusz Kowalski

Kierownictwo artystyczne i jury Festiwalu:

Heering Krzysztof
Nowacki Aleksander
Poznakowski Ryszard – przewodniczący
Sztompke Paweł – konferansjer;
Wolański Ryszard – konferansjer;

oraz przedstawiciele organizatorów i sponsorów:

Rębowska Lucyna i Wojciech Borowiak

Komisja Starosty Powiatu Wyszkowskiego

Czajkowska Teresa
Sobczak Waldemar – przewodniczący
Żukowski Jerzy

Komisja Burmistrza Wyszkowa

Kowalski Mariusz
Rojek Wojciech
Wittich Edyta – przewodnicząca

Jury komplementarne sportowe:

Dołęga Marcin
Dołęga Marta
Jakubowski Piotr
Kuchta Zygfryd
Soćko Danuta
Soćko Ryszard – przewodniczący

Jury komplementarne organizatorów:

Dańczyszyn Andrzej – przewodniczący
Gajewski Jacek
Gajewska Wiktoria
Rębowski Andrzej

Komisja licząca głosy – Nagroda Publiczności:

Dańczyszyn Jolanta
Nadaj Mariola
Pągowska Joanna – przewodnicząca
Rębowski Norbert
Skolimowski Grzegorz
Wyszyńska Małgorzata

Gwiazda Festiwalu – koncert:

Zespół Partita

Gwiazdy sportu i goście festiwalu:

Borowiak Wojciech – legenda polskiego judo, trener Pawła Nastuli – mistrza olimpijskiego, świata i Europy.

Dołęga Marcin – podnoszenie ciężarów; trzykrotny mistrz świata, mistrz Europy, brązowy medalista olimpijski, rekordzista świata w rwaniu.

Heering Wanda – dziennikarka telewizyjna, członkini legendarnego zespołu Amazonki.

Jakubowski Piotr – fizjoterapeuta reprezentacji Polski w podnoszeniu ciężarów, uczestnik trzech igrzysk olimpijskich.

Kondratowicz Anna – żona wieloletniego jurora wyszkowskiego festiwalu.

Król Anna – Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

Kuchta Zygfryd – piłka ręczna, brązowy medalista igrzysk olimpijskich i czwarty na mistrzostwach świata.

Soćko Danuta i Ryszard – trenerzy Kadry Olimpijskiej i narodowej kobiet i mężczyzn, założyciele ośrodka przygotowań olimpijskich w Siedlcach w podnoszeniu ciężarów.

Prof. dr hab. Sozański Henryk – Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie w latach 1996-2008. Sportowiec i trener lekkiej atletyki. Rekordzista Polski w skoku wzwyż. Autor ponad 300 publikacji, w tym kilkunastu monografii i podręczników; wiele tych prac przetłumaczono na języki obce.

Wawak-Dołęga Marta – podnoszenie ciężarów; dwukrotna mistrzyni Polski, czwarta na mistrzostwach Europy.

NAGRODY

Nagrody jury artystycznego:

Super Grand PrixSebastian Wojtczak i Daniel Rychtel „Nie widzę ciebie w mych marzeniach”

Fundator nagrody:
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński – 10000 złoraz Srebrny klucz wiolinowy na kamieniu AGAT

Grand PrixAnna Szatybełko „Dwa serduszka”

Fundator nagrody:
Prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – Muzycznych SAWP Ryszard Poznakowski – 1000 Euro

I Nagroda Małgorzata Nakonieczna „Rudy rydz”

Fundator: Prezes Stowarzyszenia Autorów ZAiKS Janusz Fogler – 3000 zł

II Nagroda Gabriela Kurzac „Tańczące Eurydyki”

Fundator nagrody:
Dyrektor Generalny Stowarzyszenia Autorów ZAiKS Krzysztof Lewandowski – 2000 zł

IV Nagroda – Alicja Maria Szemplińska „Jeszcze jeden dzień minął”

Fundator nagrody:
Minister Środowiska Henryk Kowalczyk – 1000 zł

NagrodaKatarzyna Sufczyńska „Ludzkie gadanie”

Fundator nagrody:
Europoseł Jarosław Kalinowski – 700 zł

NagrodaPaweł Rydz „Biały latawiec”

Fundator nagrody:
Wójt Gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski – 500 zł

Nagroda Filip Rychcik „Wspomnienie”

Fundator nagrody:
Wójt Gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski – 500 zł

NagrodaSandra Rusin „Kasztany”

Fundator nagrody:
Wójt Gminy Rząśnik Paweł Kołodziejski – 500 zł

NagrodaZespół SOUVA „Z tobą w górach”

Fundator nagrody:
Wójt Gminy Zabrodzie Krzysztof Jezierski – 500 zł

Nagrody przyznawane przez komisję starosty powiatu wyszkowskiego:

III NagrodaSebastian Wojtczak i Daniel Rychter „Nie widzę ciebie w swych marzeniach”

Fundator nagrody:
Starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski – 1500 zł

IV NagrodaGabriela Kurzac „Tańczące Eurydyki”

Fundator nagrody:
Przewodniczący Rady Powiatu Wyszkowskiego Waldemar Sobczak – 1000 zł

Nagrody przyznawane przez komisję burmistrza Wyszkowa:

I NagrodaAnna Szatybełko „Dwa serduszka”

Fundator nagrody:
Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski – 3000 zł

IV NagrodaSandra Rusin „Kasztany”

Fundator nagrody:
Przewodnicząca Rady Miasta Wyszkowa Elżbieta Piórkowska – 1000 zł

Nagroda – Alicja Maria Szemplińska „Jeszcze jeden dzień minął”

Fundator nagrody:
Przewodniczący Komisji Promocji i Kultury Rady Miasta Wyszkowa Wojciech Rojek – 500 zł

Nagroda – Kinga Rutkowska „Jaskółka uwięziona”

Fundator nagrody:
Naczelnik Wydziału Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miasta Wyszkowa Edyta Wittich – 500 zł

Wyróżnienia przyznawane przez jury komplementarne/sportowe (nagrody rzeczowe):

Wyróżnienie – Klaudia Stańczyk „Kołysanka dla Okruszka”

Fundator wyróżnienia:
Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka

WyróżnienieGabriela Kurzac „Tańczące Eurydyki”

Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki

WyróżnienieKinga Rutkowska „Jaskółka uwięziona”

Fundator wyróżnienia:
Przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Ireneusz Raś

Wyróżnienie Kamil Czeszel „Dziwny jest ten świat”

Fundator wyróżnienia:
Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki

Wyróżnienie Sebastian Wojtczak i Daniel Rychter „Nie widzę ciebie w swych marzeniach”

Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Związku Koszykówki Radosław Piesiewicz

Wyróżnienie Alicja Gajda „Radość o poranku”

Fundator wyróżnienia:
Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski

Wyróżnienia przyznawane przez jury organizatorów (nagrody rzeczowe):

WyróżnienieGabriela Kurzac „Tańczące Eurydyki”

Fundator wyróżnienia:
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

WyróżnienieAlicja Maria Szemplińska „Jeszcze jeden dzień minął”

Fundator wyróżnienia:
Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska

WyróżnienieSandra Rusin „Kasztany”

Fundator wyróżnienia:
Dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Wiśniewski

WyróżnienieKamil Czeszel „Dziwny jest ten świat”

Fundator wyróżnienia:
Prezes Zakładu Fotograficznego Agfa StarPrint w Wyszkowie Bogusław Babis

WyróżnienieKinga Rutkowska „Jaskółka uwięziona”

Fundator wyróżnienia:
Prezes Klubu Piłki Ręcznej „SP 1” Wyszków Artur Rębowski

WyróżnienieŁukasz Juszkiewicz „Świecie nasz”

Fundator wyróżnienia:
Prezes Klubu „2012” w Wyszkowie Andrzej Rębowski

Nagroda Publiczności Gabriela Kurzac „Tańczące Eurydyki”

Fundator nagrody: Joanna Pągowska – nagroda rzeczowa

więcej fotografii :

Jurorzy

Wykonawcy

Finał