Ceremonia 2018

Ceremonia olimpijska turnieju koszykówki, piłki ręcznej i biegu „Igrzyska Nadwiślańskie 2012”

pod patronatem:

Ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego
Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki
Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego
Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika
Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryka Olszewskiego
Prezesa Polskiego Związku Koszykówki Grzegorza Bachańskiego
Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzeja Kraśnickiego
Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelii Michałowskiej
Starosty Powiatu Wyszkowskiego Bogdana Pągowskiego
Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego

Uroczysta ceremonia olimpijska inaugurująca turnieje koszykówki i piłki ręcznej odbyła się 11 maja br. W programie ceremonii znalazły się:

• informacja o ekipach biorących udział w zawodach;
  • piosenka o Wyszkowie pt. „Wyszków moje miasto” w wykonaniu Jolanty Kowalskiej (playback);
  • przywitanie gości i gospodarzy:
  • wprowadzenie oryginalnej flagi olimpijskiej z Monachium z 1972 roku – uczennice SP nr 1 w Wyszkowie w składzie: Zdrojewska Julia, Stępniak Kinga, Szymańska Wiktoria, Wieczorek Zuzanna, Pisarska Oliwia, Grzela Karolina, Krucińska Gabriela, Archacka Izabela;
  • wprowadzenie ognia olimpijskiego w replice pochodni olimpijskiej z Igrzysk Olimpijskich z Nagano przez dziewczęta z SP nr 1 w Wyszkowie w składzie: Samsel Emilia, Bao Diep Bui, Śliwka Daria;
  • odśpiewanie specjalnie napisanego hymnu Turnieju;
  • odczytanie Apelu olimpijskiego PKOL przez uczennicę SP nr 1 w Wyszkowie Maję Zglincką:
  • ślubowanie w imieniu sędziów złożone przez nauczyciela w-f SP nr 1 Artura Rębowskiego;
  • recytacja poezji olimpijskiej – wiersz pt. „Skok o tyczce” z tomiku Kazimierza Wierzyńskiego (mistrz olimpijski w dziedzinie literatury z IO z Amsterdamu) – zaprezentowana przez uczennicę SP nr 1 Zuzannę Delugę;
  • piosenka pt. „Wilcza zamieć” w wykonaniu uczennicy ZS nr 3 w Wyszkowie (absolwentki SP nr 1) Wiktorii Gajewskiej (akompaniament Jacek Gajewski).

W trakcie ceremonii olimpijskiej zostały ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody i dyplomy w Ogólnopolskim Konkursie literacko – plastycznym pt. „Olimpiada drogą do igrzysk”.

W rozgrywkach o tytuł Księcia Turnieju wystąpili uczniowie I LO w Wyszkowie. I miejsce zdobył Rafał Karczewski, II m. – Alan Rzemek, a III m. – Rafał Żmijewski.

W meczu koszykówki w finale zagrali uczniowie I LO Wyszków i ZS nr 3 Wyszków. I miejsce zdobyli ZS nr 1, 2 miejsce I LO (CHZNB), 3 miejsce I LO (Jumbo), 4 miejsce I LO (Majster).

W meczu pokazowym piłki ręcznej szkól podstawowych dziewcząt wystąpiły reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1 z Wyszkowa oraz zawodniczki trenujące w Klubie UKS „1”.

W biegu w kategorii szkół podstawowych wystartowały dziewczęta i chłopcy z klas I – VI.

W trakcie ceremonii olimpijskiej zostały również ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody i dyplomy w VII Powiatowym plebiscycie na najlepszego sportowca powiatu wyszkowskiego w roku 2017 w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych oraz IV Powiatowym plebiscycie na najlepszego trenera powiatu wyszkowskiego w roku 2017, których organizatorem jest POKiS.

Puchary i nagrody ufundowali:

Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Koszykówki, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Warszawski Okręgowy Związek Koszykówki, Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Wyszkowie.

CEREMONIA OLIMPIJSKA:

ZAWODY: